O nás

Čo pre nás plávanie znamená?

Je krásne vyhrávať, ale nie každý môže byť olympijský víťaz, alebo majster sveta. Dôležité je keď deti v športe nájdu radosť, priateľov a naučia sa prekonávať všetky prekážky a hlavne samého seba. Najdôležitejšie je zdravé, sebavedomé, životaschopné a spokojné dieťa.

V škole plávania pracujeme s naším najhodnotnejším materiálom - našimi deťmi. Pod vedením kvalifikovaných trénerov s dlhodobými skúsenosťami, je našim cieľom vybudovať u zverenca kladný vzťah k športu, ktorý mu ostane na celý život.
Chceme pomôcť vychovávať deti, ktorých spomienky na detstvo budú spojené s krásnym športom. Naučia sa nielen športovým aktivitám, ale aj disciplíne, cieľavedomosti , zodpovednosti a šport sa stane neoddeliteľnou súčasťou ich života. Našou snahou je naučiť deti v živote nielen vyhrávať, ale aj prehrávať bez stresu a s úsmevom na tvári.

Šport je dôležitou časťou nášho života. Všetky teoretické aj praktické vedomosti vkladáme do tréningov a snažíme sa ich zužitkovať. Každú novú skúsenosť prehodnotíme a pracujeme s ňou tak, aby naše deti boli spokojné a šťastné.

Počas svojej existencie škola plávania KOSATKA spestrila život plávaním a športom už viac ako 2500 deťom a mládeže z Banskej Bystrice a okolia.

U nás nájdete pre dieťa zmysluplné využitie voľného času.

Čaká vás:

1. šport, ktorý napomáha zdravému vývoju chrbtice a odstraňovaniu nesprávneho držania tela, podporuje imunitu, stimuluje srdcovo – cievny systém, zvyšuje kapacitu pľúc, zapája do činnosti veľké množstvo svalov a na druhej strane relax a uvoľnenie
2. zmysluplne strávený čas
3. kvalifikovaní tréneri, ktorí sa dlhodobo venujú práci s deťmi a mládežou
4. preteky v dvoj a viacboji
5. letné a zimné sústredenia
6. moderný päťboj, ktorý ponúka v 1 športe 5 disciplín a harmonicky rozvíja duševné aj fyzické schopnosti
7. kvalitná výchova
8. radosť zo športovania
9. nové priateľstvá